Promocje

Producenci

Informacja

Nowe produkty

Włóczki wełniane

Włóczki wełniane to włóczki idealne na jesienno-zimowe robótki takie jak czapki, szaliki, kominy, swetry czy poncza. Włókno wełniane doskonale grzeje i chroni przed zimnem. Naturalnym zjawiskiem w przypadku większości rodzajów wełny( oprócz wełny merynosowej i alpaki) jest tak zwane " podgryzanie" wrażliwej skóry. 

Włóczki wełniane W tej kategorii nie ma produktów.

Podkategorie

 • YarnArt Shetland

  Włóczka Shetland to wysokiej jakości produkt firmy YarnArt. Ze względu na obecność wełny w składzie polecam ją szczególnie do szydełkowania czapek, kominów, swetrów i innych robótek mających zabezpieczyć przed chłodami. Dodatek niewielkiej ilości akrylu nadaje włóczce sprężystości i miękkości.

 • Alize Angora Gold

  Alize Angora Gold

 • Alize Lanagold

  Włóczka Alize Lanagold

 • Alize Superlana Klasik...

  Włóczka Alize Superlana Klasik Batik Design

 • Alize Superlana MIDI

  Alize Superlana MIDI to włóczka idealna na ciepłe, zimowe robótki takie jak czapki, kominy, swetry itd. W 100 gramowym motku jest 170 metrów. Skład to 25% wełny i 75 % akrylu. Włóczka MIDI jest dość gruba, mięciutka i przyjemna w dotyku.

 • Alize Maxi Flower

  Alize Maxi Flower to piękna fantazyjna włóczka na zimowe dziecięce robótki. W 100 gramowym motku jest 80 metrów a więc jest to gruba włóczka z przymocowanymi różnokolorowymi kwiatuszkami. Skład tej włócki to 70% akrylu, 25% wełny i 5% poliamidu. Szczególnie polecam ja na ciepłe kocyki, pledy, poszewki na poduszkę czy czapki. 

 • Alize Baby Wool

  Alize Baby Wool to wyjątkowa dziecięca włóczka na zimowe delikatne robótki. W 50 gramowym motku jest 175 metrów. Skład: 40% wełny, 40 % akrylu i 20 % bambus. Mimo tak dużej zawartości wełny włóczka ta jest bardzo miła w dotyku, delikatna i niegryząca. Idealnie się nadaje na zimowe robótki dla dzieci takie jak czapki, szaliki, sweterki, kocyki itd. 

 • Nako Ombre

  Nako Ombre to dość gruba, zimowa włóczka o bardzo ciekawych długich przejściach kolorów. W 100 gramowym motku jest 190 metrów. Skład: 75% akryl i 25% wełna. Charakteryzuje się luźnym skrętem i puszystą fakturą. Kolory układają się równomiernie, gradientowo i bardzo płynnie przechodzą w inny kolor co nadaje robótce modny efekt "ombre". Idealnie nadaje się na ciepłe modne czapki, kominy, swetry i poncza.

 • Alize Lanagold Fine

  Alize Lanagold Fine to bardzo wydajna włóczka na zimę o składzie 49% wełna i 51% akryl. W 100 gramowym motku jest 390 metrów. Lanagold Fine świetnie się nadaje na ciepłe chusty, sweterki, poncza i inne zimowe robótki. 

 • Alize Lanagold 800

  Alize Lanagold 800 to bardzo wydajna i cieniutka włóczka idealna na zimowe robótki. Skład: 49% wełny i 51% akrylu. W 100 gramowym motku jest 800 metrów. Lanagold 800 jest miła w dotyku i świetnie się nadaje na zimowe chusty, delikatne szale, piórkowe sweterki i zwiewne poncza.

 • Alize Superlana Klasik

  Alize Superlana Klasik to wysokiej jakości, miła w dotyku włóczka na sezon jesienno zimowy. W 100 gramowym motku jest 280 metrów. Skład 75% akryl i 25% wełna. Superlana Klasik świetnie się nadaje na sweterki, poncza, kominy, szaliki, czapki i inne robótki na chłodne dni. Mimo dodatku wełny moim zdaniem włóczka ta nie gryzie. 

 • Alize Cashmira 100% wełna

  Alize Cashmira to wysokiej jakości wydajna włóczka o składzie 100 % wełna. W 100 gramowym motku jest 300 metrów. Cashmira to włóczka na ciepłe, zimowe robótki takie jak swetry, poncza, kamizelki, skarpetki, rękawiczki, kominy, czapki. W dotyku czuć, że jest to włóczka wełniana a więc może wywoływać uczucie "podgryzania" wrażliwej skóry.

 • Alize Angora Gold Batik

  Alize Angora Gold Batik to piękna kolorowa włóczka na jesienne robótki. W 100 gramowym motku jest 550 metrów . Skład: 80 % akryl i 20 % wełna. Angora Gold Batik posiada puszysty, delikatny włosek i jest przyjemna w dotyku. Świetnie się nadaje na chusty wzorem "węzeł Salomona", piórkowe sweterki i komplety wzorem "jaśminowym".

 • Alize Merino Royal

  Alize Merino Royal to wyjątkowej jakości, niesamowicie delikatna włóczka o składzie 100 % wełna merino. W 50 gramowym motku jest 100 metrów. Merino Royal jest bardzo miła w dotyku, miękka i niesamowicie delikatna, idealna na robótki dla małych dzieci oraz osób o bardzo wrażliwej skórze. Jej wielką zaletą jest możliwość prania gotowych robótek w pralce automatycznej. 

 • DROPS Delight

  Drops Delight to pięknie barwiona, cieniowana włóczka na jesienne i zimowe robótki. Skład włóczki Delight to 75% wełna i 25% poliamid. W 50 gramowym motku jest 175 metrów. Włóczka Delight posiada dużą ilość wełny i charakterystyczny włosek, dzięki czemu jest bardzo ciepła. Doskonale się nadaje na jesienne i zimowe robótki takie jak chusty, swetry, poncza, skarpetki. 

 • DROPS Alaska

  Drops Alaska to wysokiej jakości włóczka o składzie 100 % wełna. W 50 gramowym motku jest 70 metrów. Włóczka Alaska jak na swój wełniany skład jest dość miękka i miła w dotyku. Posiada ładny gruby skręt i piękne kolory. Alaska jest bardzo ciepła, dość gruba i świetnie się nadaje na robótki zimowe takie jak czapki, szaliki, kominy, getry, swetry, poncza itd.

 • DROPS Fabel Long Print

  Drops Fabel Long Print to wysokiej jakości włóczka o składzie 75% wełna i 25% poliamid. W 50 gramowym motku jest 205 metrów. Fabel Long Print jest to bardzo wydajna, miła w dotyku i przyjemna. Włóczka ta posiada piękne barwienia, od ciekawych melanży po dłuższe przejścia kolorów. Fabel Long Print dzięki zawartości poliamidu jest wytrzymała i odporniejsza na mechacenie. Świetnie się nadaje między innymi na sweterki czy skarpetki.

 • DROPS Fabel

  Drops Fabel to wysokiej jakości włóczka o składzie 75% wełna i 25% poliamid. W 50 gramowym motku jest 205 metrów. Włóczka Fabel jest bardzo miła w dotyku, bardzo wydajna i przyjemna. Fabel często nazywana jest włóczką"skarpetkową", ponieważ jest wytrzymała i bardzo odporna na mechacenie. Poza skarpetkami polecam ja do dziergania sweterków, zimowych kompletów i innych części garderoby.

 • DROPS Big Delight Print

  Drops Big Delight to 100 % wełniana włóczka o pięknych barwieniach. Big Delight to bardzo ciepła włóczka na kolorowe zimowe robótki. Kolory w niej przechodzą bardzo płynnie i delikatne tworząc równomierne przejścia. 

 • Papatya Angora

  Papatya Angora to pięknie barwiona włóczka o charakterystycznym dłuższym, puszystym włosku. W 100 gramowym motku jest 550 metrów. Skład: 80% akrylu i 20 % wełny. Włóczka Papatya Angora jest miła w dotyku, bardzo wydajna i świetnie się nadaje na chusty, szale, delikatne jesienne sweterki czapki i kominy.