Promocje

Producenci

Informacja

Nowe produkty

Włóczki wełniane

Włóczki wełniane to włóczki idealne na jesienno-zimowe robótki takie jak czapki, szaliki, kominy, swetry czy poncza. Włókno wełniane doskonale grzeje i chroni przed zimnem. Naturalnym zjawiskiem w przypadku większości rodzajów wełny (oprócz wełny merynosowej i alpaki) jest tak zwane " podgryzanie" wrażliwej skóry. 

Włóczki wełniane to włóczki idealne na jesienno-zimowe robótki takie jak czapki, szaliki, kominy, swetry czy poncza. Włókno wełniane doskonale grzeje i chroni przed zimnem. Naturalnym zjawiskiem w przypadku większości rodzajów wełny (oprócz wełny merynosowej i alpaki) jest tak zwane " podgryzanie" wrażliwej skóry. 

Więcej

Włóczki wełniane W tej kategorii nie ma produktów.

Podkategorie

 • YarnArt Shetland

  Włóczka Shetland to wysokiej jakości produkt firmy YarnArt. Ze względu na obecność wełny w składzie polecam ją szczególnie do szydełkowania czapek, kominów, swetrów i innych robótek mających zabezpieczyć przed chłodami. Dodatek niewielkiej ilości akrylu nadaje włóczce sprężystości i miękkości.

 • Alize Angora Gold

  Alize Angora Gold

 • Alize Lanagold

  Włóczka Alize Lanagold

 • Alize Superlana Klasik...

  Włóczka Alize Superlana Klasik Batik Design

 • Alize Superlana MIDI

  Alize Superlana MIDI to włóczka idealna na ciepłe, zimowe robótki takie jak czapki, kominy, swetry itd. W 100 gramowym motku jest 170 metrów. Skład to 25% wełny i 75 % akrylu. Włóczka MIDI jest dość gruba, mięciutka i przyjemna w dotyku.

 • Alize Maxi Flower

  Alize Maxi Flower to piękna fantazyjna włóczka na zimowe dziecięce robótki. W 100 gramowym motku jest 80 metrów a więc jest to gruba włóczka z przymocowanymi różnokolorowymi kwiatuszkami. Skład tej włócki to 70% akrylu, 25% wełny i 5% poliamidu. Szczególnie polecam ja na ciepłe kocyki, pledy, poszewki na poduszkę czy czapki. 

 • Alize Baby Wool

  Alize Baby Wool to wyjątkowa dziecięca włóczka na zimowe delikatne robótki. W 50 gramowym motku jest 175 metrów. Skład: 40% wełny, 40 % akrylu i 20 % bambus. Mimo tak dużej zawartości wełny włóczka ta jest bardzo miła w dotyku, delikatna i niegryząca. Idealnie się nadaje na zimowe robótki dla dzieci takie jak czapki, szaliki, sweterki, kocyki itd. 

 • Nako Ombre

  Nako Ombre to dość gruba, zimowa włóczka o bardzo ciekawych długich przejściach kolorów. W 100 gramowym motku jest 190 metrów. Skład: 75% akryl i 25% wełna. Charakteryzuje się luźnym skrętem i puszystą fakturą. Kolory układają się równomiernie, gradientowo i bardzo płynnie przechodzą w inny kolor co nadaje robótce modny efekt "ombre". Idealnie nadaje się na ciepłe modne czapki, kominy, swetry i poncza.

 • Alize Lanagold Fine

  Alize Lanagold Fine to bardzo wydajna włóczka na zimę o składzie 49% wełna i 51% akryl. W 100 gramowym motku jest 390 metrów. Lanagold Fine świetnie się nadaje na ciepłe chusty, sweterki, poncza i inne zimowe robótki. 

 • Alize Lanagold 800

  Alize Lanagold 800 to bardzo wydajna i cieniutka włóczka idealna na zimowe robótki. Skład: 49% wełny i 51% akrylu. W 100 gramowym motku jest 800 metrów. Lanagold 800 jest miła w dotyku i świetnie się nadaje na zimowe chusty, delikatne szale, piórkowe sweterki i zwiewne poncza.

 • Alize Superlana Klasik

  Alize Superlana Klasik to wysokiej jakości, miła w dotyku włóczka na sezon jesienno zimowy. W 100 gramowym motku jest 280 metrów. Skład 75% akryl i 25% wełna. Superlana Klasik świetnie się nadaje na sweterki, poncza, kominy, szaliki, czapki i inne robótki na chłodne dni. Mimo dodatku wełny moim zdaniem włóczka ta nie gryzie. 

 • Alize Cashmira 100% wełna

  Alize Cashmira to wysokiej jakości wydajna włóczka o składzie 100 % wełna. W 100 gramowym motku jest 300 metrów. Cashmira to włóczka na ciepłe, zimowe robótki takie jak swetry, poncza, kamizelki, skarpetki, rękawiczki, kominy, czapki. W dotyku czuć, że jest to włóczka wełniana a więc może wywoływać uczucie "podgryzania" wrażliwej skóry.

 • Alize Angora Gold Batik

  Alize Angora Gold Batik to piękna kolorowa włóczka na jesienne robótki. W 100 gramowym motku jest 550 metrów . Skład: 80 % akryl i 20 % wełna. Angora Gold Batik posiada puszysty, delikatny włosek i jest przyjemna w dotyku. Świetnie się nadaje na chusty wzorem "węzeł Salomona", piórkowe sweterki i komplety wzorem "jaśminowym".

 • Alize Merino Royal

  Alize Merino Royal to wyjątkowej jakości, niesamowicie delikatna włóczka o składzie 100 % wełna merino. W 50 gramowym motku jest 100 metrów. Merino Royal jest bardzo miła w dotyku, miękka i niesamowicie delikatna, idealna na robótki dla małych dzieci oraz osób o bardzo wrażliwej skórze. Jej wielką zaletą jest możliwość prania gotowych robótek w pralce automatycznej. 

 • DROPS Delight

  Drops Delight to pięknie barwiona, cieniowana włóczka na jesienne i zimowe robótki. Skład włóczki Delight to 75% wełna i 25% poliamid. W 50 gramowym motku jest 175 metrów. Włóczka Delight posiada dużą ilość wełny i charakterystyczny włosek, dzięki czemu jest bardzo ciepła. Doskonale się nadaje na jesienne i zimowe robótki takie jak chusty, swetry, poncza, skarpetki. 

 • DROPS Alaska

  Drops Alaska to wysokiej jakości włóczka o składzie 100 % wełna. W 50 gramowym motku jest 70 metrów. Włóczka Alaska jak na swój wełniany skład jest dość miękka i miła w dotyku. Posiada ładny gruby skręt i piękne kolory. Alaska jest bardzo ciepła, dość gruba i świetnie się nadaje na robótki zimowe takie jak czapki, szaliki, kominy, getry, swetry, poncza itd.

 • DROPS Fabel Long Print

  Drops Fabel Long Print to wysokiej jakości włóczka o składzie 75% wełna i 25% poliamid. W 50 gramowym motku jest 205 metrów. Fabel Long Print jest to bardzo wydajna, miła w dotyku i przyjemna. Włóczka ta posiada piękne barwienia, od ciekawych melanży po dłuższe przejścia kolorów. Fabel Long Print dzięki zawartości poliamidu jest wytrzymała i odporniejsza na mechacenie. Świetnie się nadaje między innymi na sweterki czy skarpetki.

 • DROPS Fabel

  Drops Fabel to wysokiej jakości włóczka o składzie 75% wełna i 25% poliamid. W 50 gramowym motku jest 205 metrów. Włóczka Fabel jest bardzo miła w dotyku, bardzo wydajna i przyjemna. Fabel często nazywana jest włóczką"skarpetkową", ponieważ jest wytrzymała i bardzo odporna na mechacenie. Poza skarpetkami polecam ja do dziergania sweterków, zimowych kompletów i innych części garderoby.

 • DROPS Big Delight Print

  Drops Big Delight to 100 % wełniana włóczka o pięknych barwieniach. Big Delight to bardzo ciepła włóczka na kolorowe zimowe robótki. Kolory w niej przechodzą bardzo płynnie i delikatne tworząc równomierne przejścia. 

 • Papatya Angora

  Papatya Angora to pięknie barwiona włóczka o charakterystycznym dłuższym, puszystym włosku. W 100 gramowym motku jest 550 metrów. Skład: 80% akrylu i 20 % wełny. Włóczka Papatya Angora jest miła w dotyku, bardzo wydajna i świetnie się nadaje na chusty, szale, delikatne jesienne sweterki czapki i kominy. 

 • Alize Superwash

  Alize Superwash to bardzo wytrzymała i szlachetna włóczka o składzie 75% wełna i 25% poliamid. W 100 gramowym motku jest aż 420 metrów. Superwash idealnie nadaje się do dziergania ciepłych i wytrzymałych skarpetek, zimowych kompletów, swetrów i innych zimowych robótek. Robótki z włóczki Superwash bez obawy można prać w pralce automatycznej.

 • Papatya Cake Wool

  Papatya Cake Wool to piękna, kolorowa włóczka na jesienne i zimowe robótki. W 150 gramowym motku jest 520 metrów bardzo miłej w dotyku włóczki. Skład: 20% wełna i 80% premium akryl. Jej wielką zaletą są intensywne zmieniające się kolory i nitka zwinięta w wygodny do dziergania walec.

 • YarnArt Ambiance

  YarnArt Ambiance to piękna, kolorowa włóczka z dodatkiem wełny. W 100 gramowym motku jest 250 metrów. Skład: 20% wełna i 80% akryl. Ambiance świetnie się nadaje na ciepłe kolorowe chusty, szale, czapki, kominy, sweterki i inne jesienne i zimowe robótki.

 • Papatya Angora Cake

  Papatya Angora Cake to ciepła i puszysta włóczka idealna na jesienne i zimowe robótki. W 200 gramowym motku jest 1100 metrów. Skład: 20% wełna i 80% akryl. Włóczka Angora Cake posiada piękne kolory o długich przejściach koloru typu "ombre". Włóczka ta zwinięta jest w wygodny walec. Świetnie się nadaje na chusty , szale, sweterki i inne delikatne robótki.

 • YarnArt Alpine Angora

  YarnArt Alpine Angora to bardzo ciepła, puszysta włóczka o pięknym skręcie. W 150 gramowym motku jest 150 metrów. Skład: 20% wełna i 80% akryl. Alpine Angora charakteryzuje się dłuższym puszystym włoskiem i lużnym skrętem. Ideana na zimowe robótki np. czapki, kominy, sweterki, poncza itd.

 • Kartopu Melange Wool

  Kartopu Melange Wool to ciepła włóczka, idealna na wszelkiego rodzaju zimowe robótki. W 100 gramowym motku jest 170 metrów. Skład: 80% akryl i 20 % wełna. Melange Wool to bardzo miękka i miła w dotyku włóczka o pięknym skręcie. Świetna do dziergania czapek, kominów, swetrów, kardiganów i innych zimowych robótek. 

 • Kartopu Jersey

  Kartopu Jersey to piękna kolorowa włóczka na jesienne i zimowe projekty. W 200 gramowym motku jest 360 metrów. Skład: 80% akryl i 20% wełna. Kartopu Jersey to bardzo miła w dotyku, niegryząca włóczka zwinięta w duży wygodny w szydełkowaniu walec. 

 • Opus Polo

  Opus Polo to ciepła włóczka na zimowe projekty. W 100 gramowym motku jest 200 metrów. Skład: 50% wełna i 50% akryl. Włóczka Polo jak na włóczkę z dużą ilością wełny jest dość miła w dotyku. Świetnie się nadaje na zimowe komplety, czapki, szaliki, kominy, rękawiczki, swetry, kardigany, poncza itd. 

 • Papatya Joyful

  Papatya Joyful to kolorowa włóczka na zimowe robótki. W 100 gramowym motku jest 200 metrów. Skład: 20% wełna i 80% akryl. Włóczka Joyful świetnie się nadaje na czapki, kominy, szaliki, sweterki, kocyki, poncza itd. 

 • Alize Angora Gold...

  Alize Angora Gold Ombre Batik to piękna cieniowana włóczka zwinięta w wygodny walec. W 150 gramowym motku jest 825 metrów. Skład: 80% akryl i 20% wełna. Włóczka ta posiada lekko puszysty włosek, jest miła w dotyku i bardzo wydajna. Świetnie się nadaje na chusty, szale, poncza, delikatne sweterki i inne jesienno-zimowe robótki.

 • Papatya Roving

  Papatya Roving to gruba, miła w dotyku i bardzo ciepła włóczka. W 100 gramowym motku jest 100 metrów. Skład: 20 % wełna i 80 % akryl. Papatya Roving idealnie się nadaje na czapki, kominy, swetry, kardigany i inne zimowe robótki. 

 • Schachenmayr Boston

  Schachenmayr Boston to ciepła włóczka na wszelkiego rodzaju jesienne i zimowe robótki. W 50 gramowym motku jest 55 metrów. Skład: 70% poliakryl i 30 % wełna. Włóczka Boston świetnie się nadaje na swetry, kardigany, czapki, kominy, szaliki, rękawiczki i inne elementy zimowej garderoby. 

 • ARCTIC Papatya

  Papatya Arctic to bardzo gruba i ciepła włóczka o luźnym splocie. W 190 gramowym motku jest 95 metrów. Skład: 80% akryl i 20% wełna. Arctic to włóczka idealna na grube czapki i kominy, masywne ciepłe kardigany i swetry. Jest miękka i niegryząca. 

 • Wool Cake Opus

  Piękna cieniowana włóczka o składzie 50% wełna i 50% akryl. W 200 gramowym motku jest 700 metrów. Włóczka składa się z 4 nieskręconych nitek, które na całej długości motka zmieniają barwę tworząc wyjątkowy efekt " Ombre ". Wool Cake jest miękka, miła w dotyku i moim zdaniem niegryząca. Doskonale nadaje się na jesienne i zimowe projekty takie jak chusty, bluzki, poncza itd.

 • Himalaya Combo

  Himalaya Combo to bardzo gruba włóczka na zimowe projekty. W 100 gramowym motku jest 40 metrów. Skład: 50%wełna i 50% akryl. Combo to oryginalna bardzo gruba i ciepła włóczka o ładnym splocie. Włóczka ta świetnie się nadaje na modne grube czapki, kominy czy oversizowe swetry. 

 • Himalaya Mona

  Himalaya Mona to bardzo miła w dotyku i niegryząca włóczka na zimowe projekty. W 100 gramowym motku jest 260 metrów. Skład: 85% akryl i 15% wełna. Mona świetnie się nadaje na zimowe komplety: czapki,  kominy,  szaliki,  sweterki  oraz kardigany.

 • YarnArt Olimpia

  YarnArt Olimpia to kolorowa, fantazyjna włóczka znanego i lubianego producenta YarnArt. W 100 gramowym motku jest 100 metrów. Skład: 20% wełna i 80 % akryl. Olimpia to luźno skręcona, bardzo miła w dotyku włóczka na jesienne i zimowe robótki takie jak czapki, kominy, rękawiczki, grube sweterki i kardigany. 

 • YarnArt Everest

  YarnArt Everest to wielokolorowa włóczka o składzie: 70% akryl i 30% wełna. W 200 gramowym motku jest 320 metrów. Everest świetnie się nadaje na jesienne i zimowe projekty takie jak kardigany,  swetry, szale, chusty itd. Jest miła w dotyku i moim zdaniem niegryząca. 

 • YarnArt Harmony

  YarnArt Harmony to piękna, cieniowana włóczka na jesienne i zimowe projekty. W 50 gramowym motku jest 80 metrów. Skład: 60% wełna i 40% akryl. Harmony świetnie się nadaje na zimowe komplety,  czapki, szaliki,  kominy,  swetry czy poncza. Jest luźno skręcona i pięknie barwiona.

 • YarnArt Passion

  YarnArt Passion  to kolorowa, bardzo ciekawa włóczka na jesienne i zimowe projekty. W 100 gramowym motku jest 200 metrów. Skład: 20% wełna i 80% akryl. Passion jest włóczką dość luźno skręconą z widocznymi wystającymi włoskami. Świetnie się nadaje na zimowe komplety, sweterki, kardigany,  poncza i kolorowe chusty.

 • Papatya Big Twist

  Papatya Big Twist to bardzo bardzo gruba włóczka z dodatkiem wełny. W 200 gramowym motku jest 50 metrów. Skład: 80% akryl i 20% wełna. Włóczka ta jest skręcona z 4 grubych nici. Big Twist jest luźno skręcona i lekko puszysta. Włóczka ta idealnie się nadaje na pledy, narzuty, koce, poszewki na poduszki, grube oryginalne kominy i szale.

 • Phil Ecolaine PHILDAR

  Phil Ecolaine francuskiej marki Phildar to wysokiej jakości niezwykle delikatna włóczka wełniana( 100% wełna biologiczna). W 50 gramowym motku jest 125 metrów. Włóczka ta jest bardzo miła w dotyku, moim zdaniem niegryząca. Phil Ecolaine jest luźno skręcona z dwóch nitek. Świetna na jesienne i zimowe projekty.

 • NOVITA 7 Brothers

  7 Brothers fińskiej marki Novita to wysokiej jakości włóczka idealna na skarpetki. W 100 gramowym motku jest 200 metrów. Skład: 75% wełna i 25% poliamid. Włóczka ta jest solidnie skręcona i posiada piękne kolory. Idealnie się nadaje do dziergania skarpetek i innych projektów. Można z niej tworzyć sweterki, kardigany, czapki, szaliki, kominy, rękawiczki, skarpetki i inne jesienno zimowe projekty.

 • Drops Karisma

  Karisma to sztandarowa włóczka marki Drops, która powstała już w latach 80-tych. Jest to 100% wełna owcza "superwash". W 50 gramowym motku jest 100 metrów. Dzianiny z tej włóczki można prać w pralce na programie "wełna".

 • YarnArt Everest Maxi

  Everest Maxi to gruba włóczka znanego i lubianego producenta YarnArt. Jest to gruba wersja włóczki YarnArt Everest. W 200 gramowym motku są 134 metry. Skład: 30% wełna i 70 % akryl. Everest Maxi to piękna kolorowa włóczka o pięknym skręcie. Idealna na czapki, kominy, szaliki i inne zimowe projekty.

 • Gazzal Viking

  Gazzal Viking to dość gruba włóczka z dodatkiem wełny. W 100 gramowym motku jest 100 metrów. Skład 70 % akryl i 30% wełna. Włóczka Viking jest bardzo ciepła i przyjemna w dotyku. Świetnie się nadaje na zimowe komplety: czapki, kominy, rękawiczki, mitenki oraz grube mięsiste swetry.

 • Novita 7 Brothers Nummi

  Novita Nummi serii 7 Brothers (7 Veljesta) to piękna wysokiej jakości włóczka z charakterystycznymi kolorowymi nopkami. W 100 gramowym motku jest 200 metrów. Skład: 76% wełna, 20 % poliamid i 4% wiskoza. Włóczka ta jest bardzo solidna, dobrze skręcona a różnokolorowe nopki wiskozowe dodają jej niesamowitego uroku. Świetnie się nadaje na jesienno zimowe projekty.  

 • YarnArt Heritage

  Heritage znanej marki YarnArt to bardzo kolorowa włóczka z dodatkiem wełny. W 50 gramowym motku jest 125 metrów. Skład: 75% akryl i 25% wełna. Heritage to przyjemna włóczka o ciekawych melanżowych przejściach kolorów. Świetnie się nadaje na zimowe komplety: czapki, kominy, szaliki, chusty, sweterki i kardigany.